Ką reiškia „non-binary“ arba nebinarinė tapatybė?

Nebinarinė tapatybė, anglų kalba žinoma terminu „non-binary“, yra labai plati ir skirtingiems žmonėms gali reikšti skirtingus dalykus.

Nebinarinių tapatybių asmenys neidentifikuoja savęs su kuria nors konkrečia lytimi. Ši tapatybė apima bet kokį savo lyties suvokimą, kuris yra už griežtai apibrėžtos dvinarės vyriškos–moteriškos lyties sistemos ribų.

Nebinarinė tapatybė nesąlygoja seksualinės orientacijos – nebinarinių lyties tapatybių asmenys, kaip ir visi kiti žmonės, gali būti heteroseksualūs, homoseksualūs, biseksualūs ir kt.

Tinkamų įvardžių pasirinkimas

Nebinarinių lyties tapatybių asmenys naudoja tokius įvardžius, kokiais žmogus pats (-i) save apibūdina: jis, ji, jie ar jos. Anglų kalba, šiuo atveju, yra patogesnė: nebinarinių lyties tapatybių žmonės dažniausiai renkasi įvardį they.

Nebinarinių tapatybių asmenys su nepatogiomis situacijomis, kai vartojami jų tapatybės neatitinkantys įvardžiai ar daiktavardžiai, susiduria kiekvieną dieną. Taip kuriama atmosfera, kad jų tapatybė yra nematoma, negerbiama ir nelaikoma tikra.

Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išvengti nemalonių ir nepagarbių situacijų:

  • Prieš kreipiantis, rekomenduojama atsižvelgti į lytinių tapatybių įvairovę ir paklausti, kokį įvardį naudoti, arba klausytis, kaip žmogus kalba apie save.
  • Jei nesate tikri dėl kieno nors įvardžių, venkite jų vartojimo arba kreipkitės į asmenį vardu.
  • Švieskite save ir kitus: sužinokite daugiau apie nebinarines tapatybes, lyties raišką, įvardžius ir kitą, kad sukurtumėte visiems draugišką ir įtraukią aplinką.
Scroll to Top