Kas yra lytinė tapatybė?

Lytinė tapatybė (angl. gender identity) yra kiekvieno žmogaus unikalus ir individualus vidinis lyties supratimas. Tai žmogaus jausmas, kad jis yra moteris, vyras, abu, nei vienas, ar kažkur lyties spektre. Asmens lytinė tapatybė gali būti tokia pati arba skirtis nuo gimimo metu priskirtos lyties. Dėl šios priežasties asmeniui gali būti svarbi fizinės išvaizdos koregavimo procedūrų galimybė.

Lytinės tapatybės negalima nustatyti / apspręsti remiantis asmens anatomija ar išvaizda. Biologinė ir socialinė lytis nėra tas pats dalykas. Biologinė lytis reiškia asmens biologines savybes, o socialinė – socialines ir kultūrines ypatybes, kurios yra susijusios su vyriškumo, moteriškumo ir nebinarinių tapatybių aspektais.

Didžioji dalis žmonių niekada nesusimąsto, kad visi ir visos turi tiek seksualinę orientaciją, tiek lytinę tapatybę, nes mūsų seksualinė orientacija ir / ar lytinė tapatybė atitinka visuomenėje nusistovėjusias normas.

Ar lytinė tapatybė yra tas pats, kas seksualinė orientacija?

Lytinė tapatybė nėra seksualinė orientacija, nes seksualinė orientacija apibūdina tai, kokios lyties asmenims mes jaučiame romantinį, emocinį ir / ar seksualinį potraukį.

Scroll to Top